Vyberte váš jazyk

gravirovaci stroj mb2300

O stroji

Už od roku 1996 sa firma Batmend v rámci kamenárskej činnosti zaoberá aj gravírovaním portrétov na pomníky. V tejto oblasti sme sa vďaka výnimočnej kvalite portrétov stali známi nielen na východnom Slovensku. V roku 2008 sme sa kvôli značným časovým nárokom na ručnú prácu začali zaoberať myšlienkou výroby stroja na gravírovanie.

 

V spolupráci s Katedrou elektrotechniky a mechatroniky na Technickej Univerzite v Košiciach sme venovali 4 roky vývoju gravírovacieho stroja. Postupne sme rozšírili náš strojový park, takže sme schopní gravírovací stroj v plnej miere vyrábať. Po nespočetných testoch a vylepšeniach môžeme s radosťou konštatovať, že stroj je pripravený na predaj a je schopný gravírovať kvalitné portréty tak, že uspokojí aj náročného zákazníka.

Stroj používa na gravírovanie udierajúci hrot, podobne ako je to pri ručnej práci. Preto je schopný kvalitne gravírovať aj do farebých kameňov (multicolor, bahama blue,impalla, aurora). Stroj je nenáročný na obsluhu a má príjemné užívateľské prostredie. Bežným vstupom pre gravírovanie je napríkald fotka z občianskeho preukazu, ktorá sa oskenuje, v počítači upraví a následne gravíruje. Častým problémom užívateľov gravírovacích strojov je úprava fotografie, od ktorej závisí výsledná kvalita portrétu. Preto sme úprave venovali značnú pozornosť a vyvinuli sme program AutoEnhacer, ktorý úpravu zjednodušuje a urýchľuje. K stroju dodávame aj upravené motívy, ktoré možno rovno gravírovať. Ak máte zo začiatku ťažkosti s úpravou fotografie, upravíme vám ich my. Máte teda k dispozícii kompletné riešenie pre gravírovanie portrétov, ktoré uspokojí potreby vašich zákazníkov.

 

Hlavné prednosti

  • jednoduché a rýchle umiestnenie na pomník pomocou nastaviteľných nôh
  • možnosť umiestniť fotografiu kdekoľvek prakticky s nulovým okrajom
  • gravírovanie nerovných povrchov (napr. kniha)
  • gravírovanie čiernych aj farebných kameňov
  • úprava fotografie pomocou Adobe Photoshop Elements + AutoEnhacer - nami vyvinutý softvér pre uľahčenie úpravy.
  • kompletne vyvinutý a vyrobený na Slovensku

Katalóg na stiahnutie

 Gravírovací stroj MB2700